fear
13 بهمن 1401 - 16:32

رئیس پنتاگون: روی ارائه قابلیت‌های ضدحمله به اوکراین تمرکز داریم

رئیس پنتاگون: روی ارائه قابلیت‌های ضدحمله به اوکراین تمرکز داریم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا امروز (پنجشنبه) ضمن تکرار مخالفت واشنگتن با ارائه جنگنده به اوکراین، از تمرکز روی ارائه قابلیت‌های ضدحمله به کی‌یف خبر داد.

آستین در گفتگو با خبرنگاران پیش از ترک فیلیپین، گفت روابط واشنگتن و مانیل محکم و آهنین است و آمریکا به تقویت هرچه بیشتر این ارتباط ادامه می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی ضمن اشاره به توافق با مانیل برای دسترسی گسترده‌تر نیروهای آمریکایی به پایگاه‌های نظامی فیلیپین، توضیح داد که این اقدام فرصتی برای افزایش اثربخشی و قابلیت همکاری بین دو کشور است.

وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه با طرف فیلیپینی درباره اقدامات قاطع علیه چین رایزنی کرده، اظهار داشت: «این اقدامات به دلیل تداوم ادعای پکن برای مالکیت بر دریای غرب فیلیپین [دریای جنوبی چین] بسیار مهم هستند».

آستین ضمن تاکید بر مخالفت آمریکا با ارائه هرگونه جنگنده به اوکراین، تصریح کرد: «ما روی ارائه قابلیت‌های مورد نیاز برای ضدحمله مؤثر اوکراین در فصل بهار، تمرکز کرده‌ایم».

طبق این گزارش، وی ادامه داد: «ما درباره توپخانه و پدافند هوایی گفتگو کرده‌ایم. تلاش زیادی هم برای ارائه خودروهای زرهی بیشتر انجام دادیم. ما همچنین آموزش نظامیان اوکراینی را افزایش داده‌ایم تا بتوانند از این ابزارهای پیشرفته به‌صورت مؤثر در جنگ استفاده کنند».

در حال تکمیل...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1015297